Status forum: Dostępne. Jeżeli forum nie będzie dostępne przez ponad 5 dni, komunikat zostanie zaktualizowany. Sprawdź status tutaj

O Cebulce

Cebulka to polskie forum o tematyce bezpieczeństwa IT w sieci Tor[1] , które w 2013 roku powstało po upadku Polish Board & Market.

W 2016 roku projekt odnowiony został, wprowadzono logowanie kluczem GPG i półautomatyczny system Escrow. Dostosowano się do zaleceń administratorów Torepublic również funkcję prywatnych wiadomości blokując . W grudniu 2018 roku przychód z opłat za rangę Cebulkowicz pozwolił przenieść forum na stabilniejszy serwer , a dla zwiększenia bezpieczeństwa adresy .onion zmieniono.

Aktualne adresy forum

onion v2: http://cebulka7millweap.onion
onion v3: http://cebulka7uxchnbpvmqapg5pfos4ngaxglsktzvha7a5rigndghvadeyd.onion


Forum Cebulka na dwóch wersjach adresów .onion dostępne jest. Tor Project planuje w przyszłości wycofać krótsze adresy .onion dlatego używanie adresów v3 zalecane jest.

Do przeglądania stron .onion potrzeba przeglądarki Tor. Pobrać ją należy z oficjalnej strony Tor Project i ustawić poziom bezpieczeństwa ( Ikona tarczyZaawansowane ustawienia zabezpieczeń...Najbezpieczniejszy ). Dla ochrony przed atakami na anonimowość użytkownika używanie Whonix na dedykowanym i zaszyfrowanym systemie lub systemu Tails zalecane jest. Dla zaawansowanych użytkowników system Qubes OS zapewni bezpieczniejszą konfigurację wirtualizację Xen wykorzystując.


[1] https://niebezpiecznik.pl/post/stara-baza-wprost-pl-krazy-po-sieci/